Którą stację ePMP 3000 wybrać? – Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

Którą stację ePMP 3000 wybrać?

epmp seria ePMP 3000

Cambium sukcesywnie poszerza rodzinę urządzeń opartych o technologie MIMO. Dotyczy to zarówno stacji klienckich jak i stacji bazowych. W chwili obecnej mamy do dyspozycji 3 stacje bazowe serii ePMP 3000. Oprócz flagowej stacji ePMP 3000 w pełni obsługującej technologię MU-MIMO 4×4, mamy również do dyspozycji dwie stacje: 3000L oraz MicroPOP, które uzupełniają potrzeby klientów. Zatem którą stację wybrać i która sprawdzi się w konkretnych warunkach?

3 stacje bazowe ePMP 3000 – różne możliwości rozwoju szerokopasmowych sieci dostępowych

O tym, że Operatorzy ISP powinni zainwestować w technologię ePMP od Cambium pisaliśmy w artykule „Dlaczego ePMP to dobre rozwiązanie dla Operatorów ISP?” w którym przedstawiliśmy aż 9 powodów dlaczego warto postawić na technologię ePMP od Cambium. Przedstawiliśmy tam również najważniejsze elementy technologii ePMP i MIMO, które wyróżniają Cambium. W tym artykule chcemy przybliżyć poszczególne urządzeniatak by ułatwić wybór tego właściwego, w zależności od sieci, planów rozwojowych i możliwości budżetowych.

Przedstawiamy trzy urządzenia i ich praktyczne zastosowania w szerokopasmowych sieciach radiowych dostawców usług. Podpowiadamy którą stację ePMP 3000 wybrać.

ePMP 3000 – zupełnie nowy wymiar Twojej sieci radiowej

Stacja bazowa trzeciej generacji ePMP z technologią 4×4 MU-MIMO oraz wszystkimi innowacyjnymi rozwiązaniami technologii ePMP Cambium.

ePMP 3000 AP

Flagowy produkt, który może dostarczyć 1,2 Gbps i obsłużyć do 120 stacji klienckich. Może obsługiwać kanały 10/20/40 i 80 MHz. Zarządzanie mocą urządzeń abonenckich i synchronizacja GPS pozwalają na eliminację zakłóceń własnych i wielokrotne wykorzystanie tej samej częstotliwości, w praktyce oznacza to dużą oszczędność pasma oraz zastąpienie kilku stacji jedną stacją AP, co również ma wpływ na ograniczenie zakłóceń w sektorach.

Zastosowanie:

  • budowa wydajnych sieci radiowych w paśmie nielicencjonowanym
  • obsługa średnich i dużych sieci dostępowych ISP (powyżej 40 abonentów na sektorze)
  • obsługa dostaw pakietów klienckich wysokiej jakości i wydajności, gwarantowane 50- 150Mbps dla każdego klienta w sektorze

 

ePMP 3000L – idealna na start do przejścia na wyższy poziom Twojej sieci

Zoptymalizowana kosztowo mała stacja bazowa trzeciej generacji z technologią MIMO 2×2 oparta na chipset-cie (procesorze) 802.11 AC wave 2 w obudowie IP67.  Z wbudowaną anteną GPS. Może obsłużyć do 64 klientów. Idealne rozwiązanie do stopniowej migracji sieci do wyższej technologii 802.11ac wave 2.

epmp-3000L-front

Zastosowanie:

  • idealny starter do technologii 802.11ac wave2
  • obsługa mniejszych sieci, w których nadal można korzystać ze stacji n i ac (optymalnie do 40 abonentów na sektorze)
  • obsługa sieci wideomonitoringu
  • etap przejściowy w drodze do rozwoju sieci ze względu na relację ceny do możliwości
  • łatwość wdrożenia, ze względu na rodzaj zasilania i współpracę z wieloma rodzajami anten

 

ePMP 3000 MicroPOP – stacja bazowa do zadań specjalnych

Stacja bazowa ePMP z technologią 2×2 MIMO,802.11ac Wave 2 do której można podłączyć do 64 stacji abonenckich. Posiada zintegrowaną wewnętrzną antenę dookólną w obudowie IP67. Bez obsługi GPS.

ePMP 3000 MicroPOP front

Urządzenie do zadań specjalnych ale nie tylko. Świetnie się sprawdzi jako  stacja bazowa dla małych obszarów o promieniu do 1,5 km(wbudowana antena 360°) gdzie potrzeba dużej przepływności. Idealna jako wsparcie dużej stacji ePMP 3000 lub ePMP 3000L jako doświetlenie lokalnych punktów oraz jako dosył dla zewnętrznych punktów dostępu Wi-Fi.

Zastosowanie:

  • wsparcie dużej stacji ePMP 3000 lub ePMP 3000L jako doświetlenie lokalnych punktów,
  • stacja bazowa dla małych obszarów o promieniu do 1,5 km (wbudowana antena 360°) gdzie potrzeba dużej przepływności,
  • jako dosył dla zewnętrznych punktów dostępu WiFi
  • rozwiązanie dla lokalizacji gdzie mały rozmiar i pokrycie 360 stopni ma znaczenie, bez potrzeby synchronizacji pomiędzy nadajnikami

W wyborze odpowiedniej stacji pomogą Ci również przygotowane zestawienia do pobrania:

ePMP 3000 którą stację wybrać

Zestawienie różnic stacji bazowych ePMP

oraz oczywiście nasi eksperci, którzy służą wsparciem na każdym etapie wdrożenia

PODSUMOWANIE:

Mając do wyboru kilka stacji z różnym przeznaczeniem i możliwościami oraz całą rodzinę terminali abonenckich (SM) Force 300-xx opartych na chipset-cie 802.11AC Wave2 możesz przenieść swoją sieć radiową na zupełnie inny poziom jakości i wydajności. Możesz też zrobić to etapami; inwestując na początek w wybraną stację bazową serii ePMP 3000. Każda z nich bezkompromisowo i bezkolizyjnie obsługuje terminale typu n oraz ac. W kolejnych etapach możesz sukcesywnie wymieniać „starsze” terminale na terminale 802.11ac wave2, które w pełni pozwolą Ci wykorzystać wszystkie możliwości technologii MIMO 2×2 oraz technologii MU-MIMO 4×4. Pomoże Ci w tym również specjalnie przygotowane przez Cambium rozwiązanie migracji do technologii MU-MIMO.

Jeśli jesteś zainteresowany szybką lub stopniową migracją swojej sieci do nowoczesnej i rozwojowej technologii MU-MIMO, w której np. 50Mb/s do klienta może być standardem, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów.

tel: 65 547 65 55  e-mail: cambium@kajakom.pl

 

Promocje Cambium ePMP 2023

Zapisując się do naszego newslettera będziesz na bieżąco z nowościami.