O nas – Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

O nas

Wschowa KAJA Komputer

KAJA Komputer - dystrybutor Cambium

Dostarczamy rozwiązania Cambium ePMP i PTP operatorom ISP, firmom i instytucjom publicznym. Sami również jesteśmy operatorem ISP z 15-letnim doświadczeniem.

Tak jak Ty, przeszliśmy całą ścieżkę rozwoju.

Dlatego uważamy że jesteśmy idealnym Partnerem dla Ciebie

W technologii radiowej borykaliśmy się z powszechnie znanymi problemami większości operatorów ISP:

  • duży poziom zakłóceń
  • brak wolnych częstotliwości
  • niewielką wydajnością dostępnych rozwiązań.

Przełomem dla nas było nawiązanie współpracy z Cambium Networks w 2015 roku. Przez rok jako pierwsza firma w Polsce testowaliśmy system ePMP1000 w naszej sieci uzyskując efekty obiecywane przez producenta. Kolejne generacje urządzeń Cambium spełniają nasze oczekiwania i pozwalają dynamicznie rozwijać naszą sieć i wdrażać nowe usługi, których oczekują klienci i wymaga dynamiczny rynek. Pozwala nam to skutecznie konkurować na rynku i zapewnia stały rozwój firmy.

Dlatego postanowiliśmy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem również z innymi operatorami ISP. Od ponad 5 lat wdrażamy i wspieramy powdrożeniowo operatorów. Najpierw jako Cambium Gold Connected Partner, a od roku 2020 jako Autoryzowany Dystrybutor Cambium Networks.

Doskonale rozumiemy ISP bo sami jesteśmy ISP z własną siecią w której testujemy wszystkie rozwiązania. Mamy pewność że technologia radiowa się nie skończyła, wiemy jak ją wykorzystać w lokalnych sieciach. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom Cambium potrafimy dostarczać wysokiej jakości usługi internetowe wszędzie tam gdzie światłowód jest nieekonomiczny lub trudny do realizacji.

Już ponad 100 Partnerów ISP przekonaliśmy do rozwiązań Cambium i do współpracy z nami. Kolej na Ciebie.

Tak jak TY jesteśmy ISP

Znamy doskonale środowisko, jego potrzeby i problemy z jakimi na co dzień spotykają się lokalni ISP.

Doradzimy i podpowiemy najlepsze rozwiązanie. Wiemy czego potrzebuje Twoja sieć, wiemy też jak optymalnie wykorzystać technologie Cambium w realnym świecie lokalnych sieci.

Przetestowane na… własnej sieci

Wszystkie dostępne rozwiązania testujemy i wdrażamy we własnej sieci. Nasza sieć korzysta z rozwiązań ePMP już od ponad 3 lat.

Nie trać czasu i pieniędzy na testy i eksperymenty. My już to zrobiliśmy. Wiemy co działa najlepiej, wiemy jak dobrać optymalne rozwiązania i jak je wdrożyć w istniejącej sieci. Doradzimy i podpowiemy najlepsze scenariusz wdrożenia. Wiemy czego potrzebuje Twoja sieć, oraz jak optymalnie wykorzystać technologie Cambium w realnym świecie lokalnych sieci.

Dystrybutor Cambium z prawdziwą wartością dodaną.

Mamy praktyczną wiedzę popartą doświadczeniem i testami. Dowodem na to jest wieloletni status Cambium Gold Connected Partner. Gwarantujemy realne wsparcie podczas testów, wdrożenia i eksploatacji. Doświadczenie pozwala nam też zapewnić dostępność i szybką realizację zamówień na bardzo korzystnych warunkach.

Liczby mówią same za siebie

0+

dostarczonych stacji bazowych ePMP

0+

partnerów w PL rozpoczęło współpracę z Cambium z naszą pomocą

0+

lat na rynku

0

pierwsze referencyjne wdrożenie ePMP w Polsce (2016)

Jako pierwsza firma w Polsce otrzymaliśmy status Cambium Gold Connected Partner

Cambium Networks

Cambium Networks jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań łączności bezprzewodowej, które łączą ludzi, miejsca i rzeczy już w ponad 150 krajach na świecie.

W Polsce firma Cambium Networks skupia się na dostarczaniu niezwodnych i rozwojowych szerokopasmowych rozwiązań PMP (punkt-wielopunkt) oraz PTP (punkt-punkt) będących w zasięgu budżetów lokalnych ISP, które pozwalają nawet kilkakrotnie zwiększyć osiągi i wydajność lokalnych sieci internetowych.

Cambium Networks zapewnia dostawcom usług internetowych i operatorom sieci praktycznie nieograniczone możliwości budowania stabilnych, ekonomicznych i łatwych w utrzymaniu sieci.

Pozwala również na rozbudowę już istniejących podnosząc ich parametry nawet kilkakrotnie bez dużych nakładów inwestycyjnych, wykorzystując po części istniejącą infrastrukturę.

Cambium Networks posiada własne, unikalne w skali światowej rozwiązania technologiczne, które ustalają standardy jakości i parametrów sieci dotąd nieosiągalne w sektorze ISP nawet w bardzo trudnych warunkach, przekraczając co chwilę kolejne granice możliwości Internetu radiowego. 

Zaawansowana technologia w zasięgu ISP

Dzięki Cambium zaawansowane technologie nowej generacji, dotąd dostępne tylko w wyższych sektorach teraz są w zasięgu Twojego budżetu. Podniesiesz standard i parametry swoich usług do poziomu potrzeb rynkowych tam gdzie inwestycja
w światłowód jest niemożliwa lub nierentowna.

Stabilny rozwój sieci

Cambium stale rozwija swoje produkty, zachowując jednocześnie kompatybilność wsteczną. Mało tego, dzięki technologii Elevate możesz zacząć rozwijać sieć wykorzystując dotychczasową infrastrukturę innych producentów, ponosząc bardzo małe nakłady finansowe.

3 a nawet 5 razy więcej sieci

Dzięki technologii Cambium Twoja sieć nawet kilkukrotnie zwiększy wydajność, znacznie lepiej wykorzystasz zasoby pasma, np. eliminując zakłócenia na poziomach dotąd nieosiągalnych.

Dołącz do grona zadowolonych partnerów Cambium

Opowiedz nam o swojej sieci, a my pomożemy dobrać optymalne rozwiązanie

Zadzwoń +48 (65) 547 65 55