cnMaestro - kompleksowe zarządzanie siecią z bezpiecznej chmury – Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

cnMaestro – kompleksowe zarządzanie siecią z bezpiecznej chmury

cnMeastro kontroler sieci Cambium

Cambium cnMaestro – menedżer sieci

cnMaestro to oparta na bezpiecznej chmurze platforma softwarowa do kompleksowej kontroli i zarządzania sieciami zbudowanymi na bazie bezprzewodowych i przewodowych rozwiązań Cambium Networks.

Istnieje również możliwość instalacji we własnej infrastrukturze serwerowej.

cnMaestro – pełny obraz całej sieci

CnMaestro daje możliwość pełnego zarządzania całą siecią, w tym łączami typu punkt-punkt (PTP), typu backhaul, dostępem punkt-wielopunkt (PMP) oraz WiFi z poziomu jednej platformy. Umożliwia zdalną konfigurację i rozwiązywanie ewentualnych problemów bez konieczności fizycznej obecności w miejscu instalacji urządzenia. Podobnie z wszelkimi aktualizacjami, które również można przeprowadzać z poziomu pulpitu kontrolera; kompleksowo dla całek sieci lub dla poszczególnych jej elementów/urządzeń.

Dzięki obsłudze wg hierarchii sieci cnMaestro zapewnia widok z lotu ptaka na stan sieci co umożliwia łatwą konfigurację, monitorowanie oraz lokalizację i usuwanie usterek w węzłach sieci. Podobnie z monitorowaniem parametrów sieci. Struktura narzędzia pozwala administratorom na łatwy przegląd wydajności , stanu łączność i obciążenia całych sektorów oraz poszczególnych elementów sieci .

Bezpieczne i wygodne zarządzanie wszystkimi zasobami z dowolnego miejsca.

Kontroler pozwala na szybki dostęp do platformy w bezpiecznej chmurze z dowolnego miejsca, bez potrzeby połączenia VPN, wystarczy dostęp do przeglądarki  zabezpieczonej standardowym protokołem HTTPS. Nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji w infrastrukturę serwerową, która wymaga instalacji, wdrożenia, a później utrzymania i aktualizacji. Dzięki rozwiązaniu w chmurze system ma zawsze najnowsze aktualizacje i wersje oprogramowanie, które można na bieżąco upgrade-ować automatycznie lub manualnie.

cnMaestro – kontroler zaprojektowany dla operatorów sieci

Cambium cnMaestro

cnMaestro oferuje wiele sposobów przeglądania danych sieci bezprzewodowych; w tym mapy, tabele, wykresy historyczne, itp. Można szybko ocenić statusy i wydajność pojedynczych urządzeń lub całej grupy czy też wybranych segmentów sieci. Parametry i statystyki sieci są dostępne na bieżąco w postaci czytelnych i intuicyjnych dashboard-ów, dzięki czemu operatorzy mogą łatwo monitorować pracę całych sieci i szybko wyłapywać wszelkie nieprawidłowości. Utrzymanie i konserwacja sieci zajmuje znacznie mniej czasu a w wielu przypadkach może się odbywać automatycznie.

Wybierz rozwiązanie do zarządzania siecią bezprzewodową, które najlepiej pasuje do profilu Twojej firmy.

Oprogramowanie jest dostarczane za darmo i bez dodatkowych licencji dla wszystkich użytkowników rozwiązań Cambium Networks w podstawowej ale w pełni funkcjonalne wersji.

W chwili obecnej cnMaestro jest dostępne w dwóch wariantach:

cnMaestro Essential

cnMeastro Essential jest bezpłatną, ale w pełni funkcjonalną platformą opartą na bezpiecznej chmurze (możliwa wersja lokalna) zapewniającą operatorom:

  • pełny monitoring sieci
  • zarządzanie siecią i jej zasobami
  • konfigurację w czasie rzeczywistym
  • kontroler sieci WiFi

cnMaestro w wersji Essential, pozwala zarządzać sieciami liczącymi do tysiąca lokalizacji i do 10 000 urządzeń.

cnMaestro X

cnMaestro X jest rozszerzoną wersją z zaawansowanym wsparciem w formie abonamentowej subskrypcji, która oferuje wszystkie funkcjonalności wersji Essential oraz dodatkowo:

  • zaawansowane możliwości zarządzania siecią
  • dostęp do długoterminowej historii statystyk
  • zaawansowaną integrację API
  • całodobowe wsparcie techniczne Cambium Care Pro 24/7 obejmujące przyspieszony dostęp do inżynierów L2
  • aktualizacje zaawansowanych funkcji

Jeśli potrzebujesz rozszerzonej wersji cnMaestro X, zobacz krótkie wideo z instrukcją jak przeprowadzić upgrade do wersji płatnej.

Dlaczego używamy i polecamy cnMaestro?

Instalacja i konfigurowanie elementów sieci, zestawianie łączy, a później monitorowanie i zarządzanie całą siecią urządzeń bezprzewodowych i przewodowych z poziomu jednego logowania pulpitu nawigacyjnego z szybkim dostępem do kluczowych metryk wydajności i alertów.

Łatwa obsługa, czytelny interfejs, możliwość upgrade-ów oraz interwencji bez konieczności wizyt w miejscu instalacji urządzeń – duża oszczędność czasu i zasobów oraz niższe koszty utrzymania sieci.

Przejrzysty i łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, statusów i parametrów w sieciach, bez względu czy są to małe lokalne sieci dostępowe czy rozległe sieci z rozbudowaną strukturą i dużą ilością urządzeń. Wszystko z jednego miejsca i jednego loga.

Narzędzia do rozwiązywania problemów, takie jak ping, traceroute, throughput i przechwytywanie pakietów na żywo, znacznie skracają czas rozwiązywania problemów i umożliwiają ich błyskawiczne rozwiązywanie.

cnMaestro software

cnMaestro kontroler sieci bezprzewodowych

Wdrożenie cnMaestro pomaga zmniejszyć koszty operacyjne i przyspieszyć zwrot z inwestycji.

Wersja cnMaestro Essential, która zapewnia pełną funkcjonalność kontrolera jest dostępna dla wszystkich użytkowników rozwiązań Cambium Networks za darmo, bez jakichkolwiek kosztów licencyjnych.

Rozwiązanie na bazie chmury pozwala na pełną obsługę, w tym interwencje i konserwacje wszystkich zasobów sieciowych z dowolnego miejsca bez kosztownych i czasochłonnych wizyt w miejscach instalacji urządzeń.

Przejrzysta struktura kontrolera oraz łatwa nawigacja po wszystkich jego elementach pozwala zaoszczędzić dużo cennego czasu, a możliwość konfiguracji dedykowanych dashboard-ów skraca czas dotarcia do ważnych parametrów sieci oraz skraca czas diagnostyki sieci w razie problemów.

Darmowa dostępność pełnej funkcjonalności narzędzia oraz brak opłat licencyjnych to bardzo często decydujący argument w wyborze rozwiązania Cambium Networks przez administrację lokalną w takich programach jak np. WiFi4EU oraz pzrez szkoły i uczelnie.

To także ważne argumenty (ale nie jedyne) dla Operatorów Sieci IPS, ponieważ mają istotny wpływ na TCO oraz ROI inwestycji.

Pełny zakres funkcjonalności i możliwości cnMaestro oraz przykłady konfiguracji i wykorzystania narzędzia znajdziecie w nagraniach polskich webinariów Cambium Networks:

cnMaestro przejmuje kontrolę

cnMaestro – zasady konfiguracji profili dla urządzeń ePMP

 

 

Zapisując się do naszego newslettera będziesz na bieżąco z nowościami.