I Interferencja Bezprzewodowych – Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

I Interferencja Bezprzewodowych

I Interferencja Bezprzewodowych

I Interferencja Bezprzewodowych czyli pierwsza konferencja Partnerów aktywnie wdrażających rozwiązania bezprzewodowe w swoich sieciach produkcyjnych.

I Interferencja Bezprzewodowych za nami

7 grudnia w malowniczym pałacu Osowa Sień odbyła się I Interferencja Bezprzewodowych w którym wzięli udział zaproszeni Partnerzy z całej Polski, którzy aktywnie współpracują z nami i rozwijają swoje lokalne sieci produkcyjne wykorzystując bezprzewodowe technologie łączności szerokopasmowej od Cambium Networsk.

Konferencja była wspólnym przedsięwzięciem firm KAJA Komputer, Cambium Networks oraz Winncom Technologies.

I-sza Interferencja bezprzewodowych dyskusja

Postanowiliśmy „złamać” tradycyjną formę tego typu spotkań stawiając na otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń uczestników.

Inspiracją do otwartych dyskusji były krótkie prezentacje dotyczące praktycznych tematów związanych z wykorzystaniem technologii bezprzewodowych.

Ciekawe tematy, otwarta dyskusja

Mogliśmy więc posłuchać, a potem porozmawiać z Cambium o nowych rozwiązaniach i ich wykorzystaniu, praktycznych zastosowaniach oraz wdrożeniach i skonfrontować doświadczenia producenta i użytkowników.

Poznaliśmy ciekawą propozycję wykorzystania naszych sieci radiowych w postaci rozszerzenia usług o telewizję IP, rozwiązanie inne od dotychczasowych.

Zobaczyliśmy nowatorskie rozwiązanie zarządzania routerami, w oparciu o protokół TR-069 i serwer ACS, które mogliśmy zobaczyć wdrożone na Wyspach Kanaryjskich i obsługiwane zdalnie przez osoby bez wiedzy inżynieryjnej, po krótkim przeszkoleniu.

Poznaliśmy prawdziwy rozmiar inwestycji i wyzwania związane z budową dużych masztów i wież przesyłowych, a jako alternatywę zobaczyliśmy (prawie) gotowe rozwiązanie alternatywne, ale w  zasięgu naszych możliwości budżetowych w postaci prototypu masztu spełniającego nasze potrzeby i wymogi sieci lokalnych.

Wymiana doświadczeń i pomysłów

Przebieg dyskusji oraz aktywność uczestników w trakcie paneli pokazała nam, że trafiliśmy zarówno z formą jak i zaproponowanymi tematami.

Tym bardziej że dyskusje i rozmowy z części panelowej przeniosły się do spontanicznie utworzonych grup i trwały do późnych godzin nocnych. W czym niewątpliwie pomogła wcześniejsza degustacja lokalnych win w klimatycznej piwniczce pałacu.

Do zobaczenia za rok, a tymczasem …

Dla nas to również była duża dawka informacji i energii i ulegliśmy pozytywnym interferencjom i już myślimy o kolejnej edycji, z kolejnymi tematami związanymi z użytkowaniem ePMP, cnPilot, cnWAVE oraz innych rozwiązań Cambium Networks.

Już wkrótce pełna relacja z I-szej Interferencji Bezprzewodowych wraz z materiałami oraz kontaktami do prelegentów. Na pewno będziemy też wracać do tematów poruszanych w trakcie konferencji, dlatego zachęcamy do zapisu do naszego newslettera, dzięki temu raz w miesiącu będziecie Państwo otrzymywać materiały i informacje związane z tematami konferencyjnymi oraz rozwiązaniami szerokopasmowej łączności bezprzewodowej.

Tymczasem zachęcamy do zacieśniania współpracy, wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami wprowadzającymi rozwiązania Cambium. Pomożemy w nawiązaniu kontaktów i wymianie doświadczeń innych Partnerów a także ciekawych propozycji i rozwiązań, takich jak te które pojawiły się w trakcie Interferencji.

 

 

Zapisując się do naszego newslettera będziesz na bieżąco z nowościami.