Konferencja Cambium Connections - podsumowanie i materiały – Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

Konferencja Cambium Connections – podsumowanie i materiały

Cambium zaproszenie na konferencje

Za nami kolejna wirtualna konferencja Cambium Networks dla operatorów i dostawców usług internetowych.

Cambium Connections konferencja 2021

NOWE TECHNOLOGIE, NOWE ROZWIĄZANIA DLA OPERATORÓW I DOSTAWCÓW USŁUG.

To już tradycja, że jesienią Cambium Networks zaprasza na duże wydarzenie online, poświęcone technologiom szerokopasmowej łączności bezprzewodowej. Wydarzenie dla naszej lokalizacji, czyli Europy odbyło się 16 września.

Dużo ciekawych informacji, związanych z nowymi technologiami, z jej niesamowicie szybkim rozwojem, a także ciekawe doświadczenia wdrożeń, którymi podzielili się Operatorzy i Partnerzy Cambium w trakcie paneli dyskusyjnych.

Błyskawiczny rozwój technologii wireless.

Tak można podsumować jednym zdaniem główny przekaz z tegorocznej edycji Cambium Connections. Trzeba przyznać, że bardzo dużo się dzieje w ostatnim czasie w zakresie szerokopasmowego radia; pojawiło się sporo nowych rozwiązań, szybko rozwijają się te które już zostały wdrożone jakiś czas temu, a to dopiero początek zapowiadanych nowości i innowacji. Trzeba również obiektywnie dodać że gdyby nie ogólnoświatowe problemy związane z płynnością dostaw komponentów to wspomniany progres byłby jeszcze większy.

Sporo zmian mamy również na rynku dostaw usług internetowych, szybko zmieniają się potrzeby i oczekiwania klientów, często wymuszanych rozwojem usług i technologii internetowych. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i na bieżąco śledzić wiodących producentów by nadążać za galopującym rynkiem. Teraz dzięki takim inicjatywom producentów jak Cambium Connections stało się to proste, wystarczy wygospodarować kilka godzin i skorzystać z wiedzy producentów i liderów nowych wdrożeń na rynku.

Najciekawsze tematy z ostatniej konferencji Cambium Connections

  • Kolejna generacja lokalnych sieci dostępowych – jak zapewnić ekonomiczną i niezawodną łączność na ostatnim etapie w dużych skupiskach odbiorców dzięki technologiom Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E i 60 GHz cnWave z Terragraph mesh.
  • Przyszłość sieci hybrydowych czyli łączenie sieci światłowodowych z nowymi gigabitowymi sieciami bezprzewodowymi – jako ekonomiczne i szybkie dostarczenie sygnału na ostatnim etapie do klienta.
  • Fixed High Speed 5G. Różnice między siecią stacjonarną 5G opartą na technologii mobilnej a siecią stacjonarną 5G zbudowaną specjalnie w tym celu. Czyli jak wykorzystać bezprzewodowe gigabitowe łącza radiowe tam, gdzie technologie światłowodowe i mobilne są nieopłacalne i trudne w realizacji.
  • Technologie 60 GHz, WiFi6 i WiFi6E w lokalnych sieciach dostępowych operatorów i dostawców usług.

Oprócz prezentacji mogliśmy śledzić również kilka ciekawych paneli dyskusyjnych z udziałem specjalistów oraz Partnerów Cambium, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z często pionierskich wdrożeń i spostrzeżeniami dotyczącymi wykorzystania nowych technologii w sieciach operatorskich i usługowych.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w dniu wydarzenia mamy dobrą wiadomość:

Kompletne archiwum ostatniej konferencji Cambium Connections

Zapraszamy do wysłuchania wybranych fragmentów lub całości. Cambium Networks przygotowało archiwum całego wydarzenia. Znajdziecie w nim wszystkie prezentacje i panale.
Zapraszamy na stronę z archiwum konferencji Cambium Conncetions EMEA 2021.

 

Zapisując się do naszego newslettera będziesz na bieżąco z nowościami.