WIFI4EU z Cambium | Cambium ePMP - nowe możliwości dla ISP

WIFI4EU z Cambium

Komisja Europejska, w ramach programu WiFi4EU i we współpracy z władzami gminnymi, miejskimi i międzygminnymi, zamierza promować bezpłatny dostęp do łączności WiFi dla mieszkańców i przyjezdnych w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki użyteczności publicznej, biblioteki, muzea i ośrodki zdrowia w całej Europie.

Kto na tym skorzysta?

W Europie wszyscy powinni mieć możliwość korzystania z połączeń bezprzewodowych w miejscach publicznych, niezależnie od miejsca zamieszkania i poziomu zarobków.
WiFi4EU zapewni mieszkańcom i przyjezdnym dostęp do Internetu wysokiej jakości w głównych ośrodkach życia publicznego w całej Europie, takich jak parki, place, biblioteki, budynki instytucji, muzea, itp.
Administracja publiczna i inne instytucje oferujące powszechnie dostępne połączenie internetowe mogą w ten sposób promować swoje usługi cyfrowe, takie jak e-administracja, e-zdrowie i e-turystyka.

Kto może złożyć wniosek?

Jednostki samorządu terytorialnego (władze gminne, miejskie i międzygminne):
które zamierzają zaoferować połączenie WiFi na obszarach, gdzie nie ma jeszcze tego typu usług publicznych lub prywatnych;
które potrzebują dofinansowania na zakup oraz instalację urządzeń i zagwarantują dostęp do bezpłatnego Internetu na podległym obszarze przez dłuższy okres czasu (co najmniej 3 lata);
Wspólnoty otrzymają bon, w kolejności składania projektów, pokrywający wszystkie koszty inwestycji.

Jak to działa?

Pierwszy konkurs na prezentację projektów został ogłoszony w oparciu o następujące kryteria:

20 milionów euro dla około 1000 gmin
tylko kandydatury on-line (prosta procedura)
bony zostaną przyznane beneficjentom poprzez alokację funduszy

WiFi4EU według Cambium Networks

Cambium Networks, światowy lider w dziedzinie technologii bezprzewodowych, proponuje specjalny program przeznaczony dla Jednostek Samorządowych i Administracji Publicznej, które planują wdrożyć projekt punktów dostępowych WiFi.

Technologie Cambium Networks gwarantują wdrożenie profesjonalnej sieci, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, mającej zasadnicze właściwości bezprzewodowej sieci miejskiej WiFi:

Punkty dostępowe w technologii MIMO 4×4 do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych o przepustowości przekraczającej 1 Gb/s.
Do 512 użytkowników jednocześnie na jeden punkt dostępowy.
Maksymalny stopień ochrony przed kurzem i wodą IP67.
Zdalne i scentralizowane zarządzanie poprzez oprogramowanie cnMaestro, umieszczone w Chmurzelub w centrum danych klienta.
Wszystkie urządzenia do zastosowań zewnętrznych mają wbudowany filtr LTE.
Certyfikat WiFi Alliance Hotspot 2.0 Passpoint®.
Dożywotnia gwarancja produktu.*
WiFi4EU Ready.
Pozwala na aktywacje usług dla Smart City (monitoring wideo i IOT).
*Ograniczona dożywotnia gwarancja

Cambium dla Programu WiFi4EU

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW KOŃCOWYCH:

Atrakcyjne rabaty dedykowane dla programu WiFi4EU
Wsparcie projektowe zapewnione przez Cambium networks w Polsce.
Webinar szkoleniowy* w języku polskim o użytkowaniu platformy cloud cnMaestro w chmurze do zarządzania, monitorowania i konserwacji sieci.

*Kurs szkoleniowy zostanie dostarczony klientowi końcowemu, na nośniku USB, wraz z produktami WiFi od Cambium Networks.